IV edycja programu edukacyjnego "Finansoaktywni"

Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Uczestnicy będą mogli wygrać wycieczkę do Warszawy, podczas której spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim.

Etapy konkursu

W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu. Następnie uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach opracowują projekt inwestycji w ich otoczeniu o wartości do 100 tys. zł. i promują go w szkole. Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wypełnienie formularza konkursowego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl.

W II etapie Komisja Konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Zwycięzcy przyjeżdżają do Warszawy, gdzie 14 czerwca odbędzie się uroczysty finał, podczas którego zaprezentują swoje prace oraz otrzymają nagrody rzeczowe, a także spotkają się z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim. W programie wycieczki jest też zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP.

Dołącz do Finansoaktywnych! Aby dowiedzieć się więcej o projekcie oraz zapoznać z materiałami edukacyjnymi wystarczy odwiedzić stronę www.finansoaktywni.pl.

Więcej informacji o programie udzielają:

Marta Szczepańska - Ministerstwo Finansów, e-mail: marta.szczepanska@mf.gov.pl , tel. (48-22) 694-46-61;

Magdalena Sawa - Ministerstwo Finansów, e-mail: magdalena.sawa@mf.gov.pl , tel. (48-22) 694-45-59;

Monika Szczygieł - e-mail: m.szczygiel@synertime.pl, tel. 664-904-604