LIX Międzyszkolny Turniej Fizyczny

11 marca 2017 r. odbył się w Centrum Edukacji Nauczycieli LIX Międzyszkolny Turniej Fizyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem Turnieju jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego przy współudziale Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.  Celem  Turnieju  jest podnoszenie poziomu nauczania fizyki, popularyzacja tego przedmiotu. Składa się z dwóch etapach następujących kolejno tego samego dnia i oddzielonych 15-minutową przerwą:a) pierwszy etap – test wyboru (20 pytań) – 60 min.,b) drugi etap – 3 zadania (2 rachunkowe, 1 nieobliczeniowe) – 90 min. W obu etapach biorą udział wszyscy zgłoszeni uczestnicy. W tym dniu  Turniej odbył się równolegle na Wydziale Matematyczno-Fizycznym US,– dla szkół z powiatów: Choszczno, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Kamień Pomorski, Łobez, Myślibórz, Police, Pyrzyce, Stargard Szczeciński, Szczecin, Świnoujście, Wałcz.oraz  w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie – dla szkół z powiatów: Białogard, Drawsko Pomorskie, Kołobrzeg, Koszalin, Sławno, Szczecinek, Świdwin. W tegorocznej edycji udział wzięło 60 uczniów. W naszym ośrodku do rywalizacji stanęło 23 uczniów reprezentujących I LO w Koszalinie, II LO w Koszalinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Szczecinku, I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.