Marsz Różowej Wstążki w Koszalinie - 15 października 2022r.

Marsz Różowej Wstążki jest radosną paradą, która ma na celu promowanie zachowań prozdrowotnych, przede wszystkim profilaktykę raka piersi.

Od 1985 r. październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Warto więc w tym czasie podjąć temat związany z profilaktyką. Natomiast od kilkunastu lat 15-tego października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, który ma nam przypomnieć o wpływie stylu życia na zdrowie, a konkretnie zdrowie naszych piersi. Chcemy promować profilaktykę! Chcemy oswajać trudne tematy, przekazywać wiedzę i zachęcać do czujności i uważności.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną śmierci (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.

W Koszalinie Marsz Różowej Wstążki odbędzie się po raz pierwszy w sobotę 15.10.2022r.

W ramach projektu od 12:00 do 15:00 przed ratuszem zostanie zorganizowane różowe miasteczko ze stoiskami organizacji wspierających ideę zapobiegania rakowi piersi i innym nowotworom. Odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów, dotyczący nowotworów piersi. Będą konkursy i inne atrakcje, a o 15.00 wyruszy MRW ulicami Koszalina.

Marsz Różowej Wstążki ma na celu uświadomienie, że możemy zapobiegać nowotworom, a jeśli już zachorujemy, możemy być szybko i skutecznie leczone. Marsz ma nas zjednoczyć w walce z rakiem piersi, ma dać nam siłę i odwagę do walki z nowotworem.

Do zobaczenia 15 października na ulicach Koszalina.