„Pokój zaczyna się w rodzinie”

FUNDACJA "WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK" SERDECZNIE ZAPRASZA 24.10.2019. NA BEZPŁATNĄ KONFERENCJĘ W SZCZECINIE PT. POKÓJ ZACZYNA SIĘ W RODZINIE współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nazwa „Pokój zaczyna się w rodzinie” jest przesłaniem, które ma prowokować do tematu znaczenia odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania do pokoju w dzisiejszym świecie.

Poznanie przez dorosłych postaw wychowawczych nawiązujących do pokoju i wdrażanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych onieagresywny sposób, jakim jest model Gordona, pomoże skutecznie zmieniaćpostawy, zachowania, sposób komunikacji czy rozwiązywania konfliktów. Obserwując te zmiany u dorosłych i doświadczając ich na sobie, dziecko będzie uczyło się przez naśladowanie, co wpłynie pozytywnie na proces jego rozwoju, dając pozytywne wzorce dla jego własnych postaw i zachowań w dorosłym życiu. A to z kolei wpłynie na kolejne pokolenia,które przecież wychowują dzieci, kiedy same stają się rodzicami. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa, dla którego pokój jest celem nadrzędnym.

CEL:
1. Pokazanie i upowszechnianie pokojowych praktyk wychowawczych.
2. Przedstawienie modelu Gordona jako profilaktyki i edukacji społecznej.
3. Rozwijanie umiejętności i postaw wychowawczych opartych o pokojowy model dr. Thomasa Gordona.
4. Wpływanie na kształtowanie społecznych postaw dzieci i młodzieży.

Wiecej informacji na temat konferencji: konferencja: Pokój zaczyna się w rodzinie