Projekt ŚwiadoMY

Projekt świadoMY jest kampanią medialną dotyczącą uświadamiania i przeciwdziałania przestępczości dzieci i młodzieży. Projek współfinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Działania ukierunkowane są na trzy grupy społeczne, które bezpośrednio związane są z tym problemem:

nauczyciele/wychowawcy,

rodzice/opiekunowie,

dzieci i młodzież.

W ramach kampanii udostęniono 21 audycji edukacyjnych: - rozmów z trenerem komunikacji Martą Łazarczyk oraz trenerem umiejętności społecznych Marcinem Lewandowskim.
W kolejnych odcinkach toczą się rozmowy o komunikacji, relacjach, emocjach, przebaczaniu, lękach, o problemach dzieci w kontekście zachowań dorosłych. Dorosły powinien zdać sobie sprawę, jakie jego słowa, zachowania prowadzą do sytuacji, które narażają dziecko, młodzież do zachowań ryzykownych.

Zapraszam na swiadomy.pl - ta strona internetowa stanowi ogólnopolską bazę wiedzy i jest narzędziem upowszechniającym wszystkie materiały powstałe w ramach projektu. Zainteresowanym udostępnić płytę ze wszystkimi audycjami może konsultant ds. wychowania Teresa Ogniewska teresaogniewska@cen.edu.pl tel. 94 347 67 25.