V edycja programu edukacyjnego "Finansoaktywni"

Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Rozumiemy podatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne oraz uświadomienie uczniom, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa.

Etapy konkursu

W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu. Następnie uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach przygotowują film konkursowy. Zgłoszenie do konkursu następuje przez wypełnienie formularza konkursowego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl.

W II etapie Komisja Konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Zwycięzcy przyjeżdżają do Warszawy, gdzie 13 czerwca odbędzie się uroczysty finał, podczas którego zaprezentują swoje prace i otrzymają nagrody rzeczowe, a także spotkają się z Youtuberem Maciejem „Sheo” Ejsmontem.

Aby dowiedzieć się więcej o programie i zapoznać z materiałami edukacyjnymi wystarczy odwiedzić stronę: www.finansoaktywni.pl.

Więcej informacji o programie udzielają:

Marta Szczepańska - Ministerstwo Finansów, e-mail: marta.szczepanska@mf.gov.pl , tel. (48-22) 694-46-61;

Magdalena Sawa - Ministerstwo Finansów, e-mail: magdalena.sawa@mf.gov.pl , tel. (48-22) 694-45-59;

Małgorzata Grzegolec - e-mail: kontakt@finansoaktywni.pl, tel. 664-904-605