Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach

            W dniach 24 października do 8 listopada 2016 roku szkoła Podstawowa w Starych Bielicach brała udział w realizacji projektu pt: „Edukacja globalna w klasach młodszych”. Do współpracy zaprosiliśmy również panią Agnieszkę Rosowską, która jest bibliotekarką w filii Biblioteki Gminnej w Biesiekierzu.

            W ramach realizacji projektu w klasach młodszych 28 października odbyło się spotkanie z panią Krystyna Struś, która pracowała jako wolontariusz w szkole w Afryce. W spotkaniu uczestniczyło ok. 75 osób. Informacja o realizacji projektu dotarła do rodziców dzieci poprzez multimedia oraz poprzez gazetki ścienne na holu szkoły. W czasie Tygodnia Edukacji Globalnej w każdej z grup zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zagadnień związanych z tą tematyką. Do realizacji włączyła się również pani Agnieszka Rosowska, bibliotekarka, która przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat znaczenia wody i wzbogaciła je o pokaz literatury dla dzieci dotyczącej problemów edukacji globalnej.  Dodatkowo uczniowie klasy III b przygotowali krótką pogadankę, wzbogaconą hasłami dotyczącą oszczędzania wody na świecie. Dnia 4 listopada 2016r. w każdej z klas odbył się konkurs plastyczny pt: „Jak zmieni się świat za 30 lat?” Praca plastyczna mogła być wykonana dowolną techniką plastyczną, w formacie A3. Następnie ze wszystkich prac plastycznych, na korytarzu szkolnym została stworzona wystawa. W poniedziałek 7 listopada komisja konkursowa dokonała wyboru 4 najlepszych prac.

            Zespół nauczycieli realizujących projekt zaplanował dalsze, kolejne prace o tej tematyce. W ramach realizacji projektu zaplanowano dalsze akcje uświadamiające poprzez zajęcia oraz wykonywanie gazetek ściennych poruszających tą tematykę. W drugim semestrze odbędzie się bal karnawałowy, podczas którego dzieci przebiorą się za mieszkańców różnych kontynentów. W okolicy marca 2017r. odbędzie się również Dzień Językowy, a w klasach młodszych Dzień Kontynentów.  W kwietniu 2017r. zaplanowano Dzień Promocji Zdrowia pod kątem zapoznania uczniów z tą tematyka w różnych częściach świata.

 

Prezentacja

 BŁĘKITNY MARSZ POKOJU ONZ

 

 Rok szkolny 2017/2018 

Zorganizowanie imprezy „Nocka w szkole” pt: „My dzieci stu zakątków świata” podczas której dzieci przebierały się, poznawały chińską sztukę origami oraz zjadły włoską pizzę. Wszystkie działania były na bieżąco opisywane i umieszczane na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebooku.