Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

Bezpłatne warsztaty on–line dla uczniów w Muzeum POLIN

Bezpłatne warsztaty on –line w Muzeum POLIN

Dla kogo?
Na warsztaty zapraszamy całe klasy. Spotykamy się w grupie w świecie wirtualnym. 

Kiedy?
Zajęcia organizujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-10.45, 12.00-12.45 lub 14.00-14.45 (trwają 45-60 minut)

Jak zarezerwować warsztaty dla klasy?
Warsztaty edukacyjne dla klasy może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres edukacja@polin.pl.
W mailu bardzo prosimy o zawarcie poniższych informacji:

 • Preferowana data zajęć online
 • Godzina (10:000 lub 12:00)
 • Temat warsztatów (wybrany z oferty poniżej), np. dla klas 7-8
 • Nazwa i adres szkoły,
 • Która to klasa / wiek dzieci,
 • Liczba uczniów i opiekunów,
 • Kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy)
 • WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE
 • można zamówić max. 3 warsztaty dla jednej szkoły

 

Jak pięknie się różnić?

Co nas różni, co nas łączy? Czy potrafimy zaakceptować to, że ktoś ma inną postawę, inne poglądy niż my? Te sprawy są szczególnie ważne teraz, gdy bardzo różnie reagujemy na wyzwania nowej społecznej rzeczywistości: odosobnienie kwarantanny, bliskości z domownikami, fizycznej nieobecności grupy szkolnej.

Zapraszamy na nasze nowe warsztaty ONLINE, w czasie których uczniowie i uczennice w aktywny sposób będą pracować nad tematem różnorodności, tożsamości i nierówności społecznych. Wykonując ćwiczenia z użyciem materiałów dostępnych w każdym domu i oglądając krótkie filmy, zaangażują się w dyskusję nad tym, co każdy z nas może zrobić, żeby wspierać równość w naszej dzisiejszej sytuacji. 

 • Spotkania z kulturą żydowską

Kultura żydowska, jak każda inna, to nie tylko zbiór zasad i tradycji, ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Kim są Żydzi w XXI wieku? Gdzie mieszkają, w jakim mówią języku, czy są do siebie podobni?
W trakcie warsztatu ONLINE obejrzymy wspólnie internetowy teledysk, przyjrzymy się temu, co o swojej tożsamości mówią młodzi Żydzi mieszkający w Polsce, a pracując w grupach poznamy podstawowe pojęcia związane z judaizmem.

 • Żonkile. Opowieść o powstaniu w getcie

W kwietniu 1943 roku w getcie warszawskim rozpoczęło się powstanie. Młodzi Żydzi i Żydówki stanęli do walki z o wiele silniejszym od nich przeciwnikiem. 
Na muzealnych warsztatach ONLINE przyjrzymy się temu, jak życie warszawskich Żydów wyglądało przed II wojną światową, jak zmieniła je okupacja i co spowodowało wybuch powstania. Wspólnie obejrzymy fragmenty filmów i relacji, a także stworzymy przestrzeń do rozmowy o niełatwej historii i pamięci o niej.

Jak to działa?

W skrócie wygląda to tak: po przyjęciu rezerwacji wysyłamy do nauczyciela, nauczycielki potwierdzenie zamówionego warsztatu wraz z linkiem do utworzonego na platformie ZOOM spotkania. Nauczyciel/ nauczycielka przekazuje link do platformy swojej klasie np. za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub e-mailem. Uczniowie i uczennice klikają o danej godzinie w link przekierowujący na stronę ZOOM (na komórce będzie to aplikacja ZOOM, darmowa do pobrania) i wszyscy zbieramy się na warsztatach online, widząc się i słysząc.

Otwarte rezerwacje na zajęcia w maju