Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

Nauczanie gastronomii inaczej.......czyli dlaczego odkryłam LearningApps

Obecnie w szkołach ponadpodstawowych kształcimy pokolenie Z, pokolenie tzw. always on, czyli podłaczone do sieci 24 h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Jest to pokolenie, z którym należy się komunikować przede wszystkim za pomocą obrazu, a najlepiej ruchomego, interaktywnego obrazu. Właśnie te cechy naszych uczniów wymagają od nauczycieli kreatywności w ścieżkach dotarcia do naszych wychowanków. W przypadku nauczania pokolenia Z, zaleca się ograniczenie mówienia, a skupienie się na demonstracji zagadnień z lekcji. Zdecydowanie pomocna w tej materii jest aplikacja Learning Apps. Nauczyciel po zalogowaniu się i utworzeniu konta może samodzielnie, korzystając z gotowych szablonów tworzyć gry i zadania on-line. Można między innymi stworzyć zadania wielokrotniego wybory, wykreślanki, puzzle, krzyżówki i wiele innych. Po stworzeniu ćwiczeń w wybranym przez siebie temacie można je upublicznić, przez co będą one dostępne dla innych użytkowników Learning Apps. Na uwagę zasługuje również fakt, że można tworzyć zadania i gry wspólnie ze swoimi uczniami. Poruszanie sie w serwisie jest bardzo proste, chcąc skorzystac z gotowych zadań musimy wybrać poziom edukacyjny oraz nauczany przedmiot. Gotowe zadania możemy w dowolny sposób modyfikować, wykorzystując do tego dowolne obrazy, filmiki oraz tekst. Wytworzone zadania można udostępnić uczniom, kopiując unikatowy adres URL do naszej aplikacji.  Więcej informacji o wykorzystaniu aplikacji w nauczaniu przedmiotów gastronomicznych znajdziecie Państwo w załączniku.

Jednocześnie chciałabym Państwa zachęcić do wzięcia udziału w szkoleniu on-line na plaftormie Moodle CEN, które proponuje nam nauczycielom Pan Marek Suckiel. W bardzo przystępny sposób przedstawia tam wszystkie użyteczności aplikacji Learning Apps. 

                                                                 

 

                                                                                      Małgorzata Kwiatkowska - doradca metodyczny przedmiotów zawodowych

Pliki do pobrania
Learning AppsPobierz