Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

Nauczycielu wykorzystaj obecny czas na doskonalenie się!

Jeśli chcemy skorzystać z gotowych rekomendowanych materiałów, proponuję:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/poradnik-dla-nauczycieli oraz wykorzystać przygotowane materiały przez konkretne wydawnictwa, z których uczymy.

W pracy zdalnej z maturzystami możemy skorzystać z gotowych filmów, w  których są przedstawione i omówione konkretne zadania maturalne między innymi z biologii.

https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/materialy-dodatkowe/materialy-dla-uczniow-i-nauczycieli/filmy/

Różnorodne zadania typu maturalnego znajdziemy na:

https://arkusze.pl/

https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/materialy-dodatkowe/materialy-dla-uczniow-i-nauczycieli/zbiory-zadan/

Zapraszam również do stałego poznawania i wykorzystywania narzędzi i aplikacji internetowych, zwłaszcza aplikacji działających online, które nie wymagają montowania na komputerze. Sprawdzają się one na tabletach i telefonach. Duży wybór rozmaitych narzędzi do wykorzystania przez nauczyciela jak i uczniów, nie tylko podczas nauczania zdalnego, znajdziemy na stronie: http://narzedziaetwinning.blogspot.com/

Wybrane przykłady:

Jeśli chcemy stworzyć szybko plakat informacyjny, zaprosić uczniów do konkursu lub ogłosić coś ważnego- wykorzystaj programy:

Canva to program do tworzenia grafiki. Oferuje on gotowe szablony do tworzenia zaproszeń, plakatów, wizytówek, ulotek, kolaży zdjęć ,a także prezentacji. Wszystkie gotowe elementy są edytowalne, dzięki czemu można je wykorzystać w całości lub potraktować jako inspirację. Przy edycji napisów trzeba pamiętać, że nie wszystkie czcionki wyświetlają polskie znaki.

http://narzedziaetwinning.blogspot.com/2015/05/canva.html

https://www.canva.com/

Padlet – wirtualna tablica, ściana lub kartka strony internetowej. Spełnia funkcję tablicy informacyjnej, która daje możliwość zamieszczania, przekazywania wiadomości, zdjęć, filmów i linków. Może być miejscem gromadzenia różnych materiałów młodzieży i nauczycieli.

http://narzedziaetwinning.blogspot.com/2012/04/wallwisher.html

http://padlet.com

Jeśli chcemy sprawdzić wiedzę i umiejętności w formie zabawy, polecam Kahoot!  Daje on możliwość szybkiego wykonania quizów, testów z konkretnego zagadnienia, działu czy pojęć na każdym poziomie edukacyjnym.

https://www.youtube.com/watch?v=RBs340oUf2w

https://www.getkahoot.it

Jeśli chcemy stworzyć własny test i przeprowadzić go w czasie rzeczywistym, można skorzystać z rozbudowanego narzędzia Socrative. O wykorzystaniu tego narzędzia w edukacji szkolnej pisze na swoim blogu Superbelfrów p. Agnieszka Bilska.

https://socrative.com

Jeśli omawiamy budowę człowieka, to zamiast papierowego atlasu lub ilustracji w książce, polecam ANATOMTY 4D 2.01.110 Android umożliwia nam dokładnie przyjrzeć się przedstawionym modelom, rozkładając je na czynniki pierwsze. Program działa zarówno na tabletach i telefonach.

https://download.komputerswiat.pl/aplikacje-mobilne/android/edukacja-i-nauka/anatomy-4d Jeśli tworzymy własną prezentację, jedną z możliwości jest prezi. To nowoczesny edytor atrakcyjnych prezentacji multimedialnych on-line.

http://narzedziaetwinning.blogspot.com/2012/01/prezi.html

http://prezi.com/

magdalenaradko@cen.edu.pl