Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

Quizizz - sposób na dobrą zabawę i sprawdzenie wiedzy ucznia........nie tylko na przedmiotach zawodowych

Wielkimi krokami zbliża sie zakończenie zajęć dydaktycznych z uczniami, a to znaczy że przed nami nauczycielami czas klasyfikacji uczniów, wystawiania ocen, poprawy ocen przez uczniów. Jak to zrobić w czasie zdalnej edukacji? Jedną z propozycji znajdziecie Państwo w artykule Koleżanki Barbary Pawlak doradcy metodycznego matematyki http://www.cen.edu.pl/Edukacja-zdalna,133/Testportal-jak-przygotowac-test-online-dla-ucznia-matematyka-i-nie-tylko,1063.html. Ja z kolei chciałabym zaprezentować portal Quizizz, w którym można przygotowywać testy w formie quizów. Z informacji, które do mnie docierają wiem, że korzystają z tej formy sprawdzania wiedzy nauczyciele szkół podstawowych przede wszystkim ze względu na przyjazną formę graficzną, która jest imitacją gier on-line. Uczeń widzi ile zdobył punktów, który jest w rankingu klasowym po odpowiedzi na każde pytanie, jest to element dodatkowej mobilizującej rywalizacji. Uważam, że również uczniowie szkół średnich chętnie skorzystaliby z takiej formy sprawdzania wiedzy, trochę w formie zabawy, a nie typowego testu. 

Poniżej znajdziecie Państwo informację krok po kroku jak skonstruować oraz udostępnić uczniom do rozwiązania quiz z portalu Quizziz. 

 

                                                                                     Małgorzata Kwiatkowska - doradca metodyczny przedmiotów zawodowych

Pliki do pobrania
Jak utworzyć quiz w portalu QuizizzPobierz