Witam Państwa

Jestem nauczycielem historii z wieloletnim stażem na wszystkich poziomach. Obecnie, jako doradca metodyczny wspieram nauczycieli historii w doskonaleniu warsztatu pracy, np. w opracowywaniu programów nauczania i podejmowaniu działań innowacyjnych. Zadania realizuję poprzez prowadzenie konferencji metodycznych, warsztatów, zajęć otwartych, sieci współpracy i samokształcenia oraz udzielanie indywidualnych konsultacji. Uczę się na błędach i nie wstydzę się do tego przyznać. Może nauczysz się na moich?

Na stronie znajdują się dwie podzakładki: Doradca proponuje (materiały, które wyszukałem i, które uważam za przydatne w pracy nauczyciela, odnośniki do prac zamieszczonych w innym miejscu) oraz Materiały metodyczne (moje autorskie teksty i prezentacje). Na stronie, którą właśnie  Państwo czytacie znajdziecie także informacje o zbliżających się warsztatach, webinarach czy innych szkoleniach.

Zapraszam do współpracy, do dzielenia się wiedzą również w ramach  Sieci samodoskonalenia nauczycieli historii (Platforma szkoleniowa Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie: Zaloguj się do serwisu) oraz publikacji materiałów w zakładce Bank Dobrych Praktyk. Może w ten sposób wspólnie rozwiążemy nasze problemy dydaktyczne, poszukamy pomysłów, żeby to samo zrobić lepiej, przedyskutujemy nowinki metodyczne i dydaktyczne – sieć samokształcenia i współpracy nauczycieli historii wszystkich poziomów nauczania to forum, na którym każdy głos ma znaczenie. Jesteś w trakcie awansu zawodowego i chcesz poprowadzić ciekawą prelekcję dla innych nauczycieli, masz duże doświadczenie zawodowe i głowę pełną pomysłów, a swoją pasją chcesz wesprzeć innych, a może masz wrażenie, że już wyczerpałeś wszelkie możliwości, by zachęcić uczniów, a wciąż ciężko Ci osiągnąć sukces? Poznajmy się i spotkajmy w przestrzeni online.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt: tomasz.skonieczny@cen.edu.pl

 • Szkolenia dla nauczycieli historii
  Harmonogram szkoleń dla nauczycieli historii
 • Warsztat stacjonarny: Działalność innowacyjna nauczyciela historii 20.09.2023 - godz. 15.30
  W programie: Modyfikowanie gotowych programów nauczania; Zasady opracowywania własnego programu nauczania. Kryteria doboru podręcznika. Będzie także możliwość zadawania pytań poza tematem przewodnim, na temat, który Państwa nurtuje. Uczestnicy zarejestrowani w bazie CEN-u otrzymają stosowne zaświadczenia o udziale w zajęciach.
 • Przyjazd doradcy metodycznego do Państwa placówki
  Szanowni Państwo, istnieje możliwość, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i tematu, przyjazdu doradcy metodycznego, który na miejscu udzieli porady, przeprowadzi lekcję otwartą, pomoże zaplanować pracę w poszczególnych klasach. Warunek: pokrycie kosztów dojazdu poza Koszalin)
 • Historia w sieci
  Serdecznie zapraszam do współpracy on-line w ramach sieci adresowanej do nauczycieli historii. Na platformie e-learningowej są zamieszczane informacje i materiały metodyczne. Możecie Państwo zapoznać się z materiałami jako „gość” bez logowania lub zgłosić chęć aktywnego uczestniczenia w sieci. W tym celu należy zapisać się on-line na www.cen.edu.pl na formę 1.11