• Film MEDIACJE RÓWIEŚNICZE
  Przedstawiam Państwu film zrealizowany w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie na temat mediacji rówieśniczych. Mediacje są już tam prowadzone prawie rok i bardzo dobrze się przyjęły. Dziękujemy Pani Dyrektor Mirosławie Turczyn i Pani Pedagog Anicie Zalewskiej - Prylewskiej za pomoc i przygotowanie mediatorów, a uczniom za wzorcowe przedstawienie mediacji rówieśniczych.
 • Standardy mediacji rówieśniczych
  Przedstawiam Państwu dokument przygotowany w biurze Rzecznika Praw Dziecka pt. Standardy mediacji rówieśniczej i szkolnej w szkołach i innych placówkach oświatowych. Zawiera on wskazówki na temat wprowadzania mediacji do szkól, a nastepnie prowadzenia mediacji w placówkach oświatowych.
 • Współpraca z CENTRUM MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ przy Polskim Centrum Mediacji
  Aby promować ideę mediacji rówieśniczych nawiązaliśmy współpracę z CENTRUM MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ przy Polskim Centrum Mediacji Rówieśniczej w Koszalinie. Planujemy w ramach Targów Edukacyjnych spotkanie z nauczycielami, na którym zostaną zaprezentowane podstawowe informacje oraz standardy wprowadzania mediacji rówieśniczych.
 • Realizacja Projektu MEDIACJE RÓWIEŚNICZE
  Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie od roku szkolnego 2017/2018 realizuje projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji i Polskiego Centrum Mediacji MEDIACJE RÓWIESNICZE pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.