I WIECZORNE ROZMOWY HUMANISTÓW o.....

 

Z myślą o nauczycielach przedmiotów humanistycznych przygotowaliśmy dla Państwa  cyklicznie  spotkania on-line pt.  WIECZORNE ROZMOWY HUMANISTÓW o… 

Do udziału w webinariach zapraszamy  gości znanych z  mediów społecznościowych lub  nauczycieli z naszego środowiska, których warto poznać ze względu na ich dorobek i umiejętności.

Pierwsze  w tym roku szkolnym Wieczorne rozmowy humanistów o ...  odbędą  się  21 października od godz. 17.00.

Webinaria są bezpłatne  i nie wymagają rejestracji.

Osoby, które są zainteresowane otrzymaniem zaświadczenia prosimy o zalogowanie się i zapisanie się na wybrany kurs w naszej bazie szkoleń na www.cen.edu.pl  "zapisy on-line".

Nagrania ze szkoleń będą dostępne  przez tydzień fanpage CEN w Koszalinie, a następnie  udostępnione  w sieciach przedmiotowych prowadzonych  przez doradców metodycznych (szczegóły na www.cen.edu.pl w zakładce doradztwo metodyczne, Pracownia Humanistyczna i wybrany przedmiot).

 

    Gość honorowy

mgr Joanna Heftowicz -  to prawdziwa nauczycielka z pasją, która lubi stosować nowoczesne technologie na        prowadzonych przez siebie zajęciach i chętnie wykorzystuje nietuzinkowe pomysły “analogowe”, propagatorka “Kultur uczenia się”, a nie nauczania,  autorka  bloga „Polonistka przy tablicy”.

 

Inni zaproszeni goście

ks. dr Radosław Mazur - kierownik Teologiczno-Katechetycznych Studiów Podyplomowych dla Nauczycieli w Koszalinie, adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, redaktor podręczników do nauczania religii rzymskokatolickiej na poziomie szkół ponadpodstawowych, konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP i rzeczoznawca ds. oceny programów i podręczników katechetycznych.

mgr Arkadiusz Pater - nauczyciel historii, założyciel profilu na youtube „Co Za Historia”, właściciel studia filmowego JART Studio. We współpracy ze Stowarzyszeniem Grupa Rekonstrukcji GRYF realizuje filmy edukacyjne "Koszalin - historie zapomniane", za co wspólnie otrzymali w 2019 r. nagrodę prezydenta Koszalina za tworzenie i upowszechnianie kultury.

mgr Magdalena Kret - romanistka, rewalidantka, terapeutka zajęciowa, logopedka z 25 letnim stażem, zafascynowana  Francją oraz światem nowych technologii i Internetu. Pracuje z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych od wielu lat na różnych poziomach edukacji. Przekonuje nauczycieli, iż  długotrwała praca z  tymi właśnie uczniami  przynosi oczekiwane  efekty  oraz daje  bardzo dużo satysfakcji.

mgr Marek Syrnyk - historyk, pedagog. Dyrektor  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałczu. Organizator spotkań z kulturą ukraińską. Współredaktor zeszytu  ćwiczeń z ukrainoznawstwa cz.1-„Podróż po Ukrainie”.

 

Program spotkania

I WIECZORNE ROZMOWY HUMANISTÓW o …

21  października 2021 r.

Numer szkolenia

Temat

Osoba prowadząca

Link

Godzina

Osoba odpowiedzialna

5.4.7

Zastosowanie nowoczesnych technologii nie tylko na lekcjach języka polskiego

 

  Joanna Heftowicz

https://bit.ly/3mdOIbB 

 

17.00

Katarzyna Jacewicz

         8.5

Analiza wybranych  dokumentów katechetycznych  

  ks. dr Radosław Mazur

https://bit.ly/3owaXfC

17.00

Kazimierz Raczyński

         8.7

Wychowawcze aspekty  Zeszytu
z ukrainoznawstwa  “Podróż po Ukrainie”

  Marek Syrnyk

ZOOM

ID: 314 483 0017

Hasło: 8cTfv1

18.00

Irena Drozd

8.4

Wybrane narzędziach TIK na lekcjach  języka angielskiego

 

  Joanna Śliżewska

https://bit.ly/3omMqcX

18.10

Anna Walkowiak

 8.8

Formułowanie efektywnych poleceń dla uczniów ze SPE na lekcjach języka angielskiego, francuskiego oraz  niemieckiego.

 

  Magdalena Kret

 https://bit.ly/3lcMYAe

19.00

Katarzyna Sobańska

Renata Lemańczyk

 8.6

Wykorzystanie własnych multimediów
w nauczaniu historii 

 

Arkadiusz Pater

https://tiny.pl/9rwjf 

 

19.00

Tomasz Skonieczny