Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

EduFocus. Zeszyt metodyczny nr 2.

Pierogi nadziewane serem a kompetencje kluczowe

To już drugi numer publikacji metodycznej eduFOCUS w bieżącym roku szkolnym. W tym Zeszycie metodycznym nr 2 publikujemy informacje o „rodowodzie” kompetencji kluczowych i ich miejscu w edukacji. Czytelnicy znajdą w nim także interesujące materiały metodyczne o sposobach rozwijania kompetencji uczniów na lekcjach różnych przedmiotów szkolnych i na zajęciach pozalekcyjnych, na przykład nauczyciele klas młodszych mogą skorzystać z pomysłu rozwijania kompetencji poprzez zabawę. Doradcy metodyczni przygotowali również  propozycje rozwijania kompetencji na różnych przedmiotach: językach obcych, historii, matematyki, przedmiotach artystycznych, informatyce i wychowaniu fizycznym. Polecamy także lekturę refleksji o realizacji zajęć czy projektów skoncentrowanych na kształceniu kompetencji uczniów z wykorzystaniem różnych metod wzbudzających ich ciekawość oraz  inspirujących do aktywności poszukiwacza, badacza i twórcy, np. o fabryce kompetencji, pierogach nadziewanych serem, zastosowaniu aplikacji Pecha Kucha oraz stacjach zadaniowych itp. Numer zawiera także opis przedsięwzięcia skierowanego do dzieci ze specjalnymi potrzebami, propozycję lekcji języka obcego zawodowego dla uczniów szkoły branżowej i wskazówki dla doradców zawodowych.

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi materiałami oraz dzielenia się z nami własnymi propozycjami interesujących i efektywnych rozwiązań metodycznych za pośrednictwem doradców metodycznych oraz konsultantów naszej placówki.

Przewodnicząca Zespołu Redakcyjnego:

Mariola Rink-Przybylska

Kliknij w rysunek.