• OFERTA SZKOLENIOWA CEN NA ROK 2023/2024
  Przedstawiamy ofertę doskonalenia nauczycieli na rok szkolny 2023/2024. W naszej ofercie znalazły się te formy, które dotychczas cieszyły się zainteresowaniem oraz propozycje wynikające z oczekiwań i sugestii kadry kierowniczej oraz nauczycieli. Uwzględniamy również kierunki polityki oświatowej państwa.
 • Seminarium o szczęściu w szkole, czyli rozmowa z Tadeuszem Bilickim
  Pierwszego lutego br. na seminarium "O szczęściu w szkole" gościem był Tomasz Bilicki, doświadczony pedagog i psychoterapeuta o wielostronnym wykształceniu oraz bogatej wiedzy, rozległych kompetencjach z zakresu psychologii motywacji i psychotraumatologii, w tym indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej. Jak przebiegała rozmowa?
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w IV KONKURSIE EKOLOGICZNYM DLA NAUCZYCIELI - “Oszczędzaj ciepło, by nie uciekło”
  Już po raz czwarty zapraszamy nauczycieli do udziału w Filmowym Konkursie Ekologicznym. Konkurs jest organizowany pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Koszalina i Rektora Politechniki Koszalińskiej. Konkurs skierowany jest do wszystkich nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego i polega na przygotowaniu filmowej dokumentacji podejmowanych w szkole (przedszkolu, placówce) działań związanych z propagowaniem sposobów oszczędzania ciepła.
 • Konferencja dla nauczycieli matematyki - 2 marca 2024r.
  Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki na bezpłatną konferencję pt. "Usłyszeć, pomyśleć, zrozumieć - w trzech słowach o nauczaniu matematyki", która odbędzie się w CEN (ul. Ruszczyca 16, Koszalin) 2 marca 2024r. Celem konferencji jest zapoznanie z innowacyjnymi metodami nauczania, spotkanie nauczycieli matematyki oraz wymiana doświadczeń, poznanie oferty wydawnictw. Szczegóły w załączniku.
 • XXI edycja Małych Olimpiad Przedmiotowych
  Zapraszamy do udziału w XXI edycji Małych Olimpiad Przedmiotowych i przesyłamy Państwu tegoroczny regulamin. Sądząc po licznym udziale koszalińskich szkół podstawowych nasza inicjatywa spełnia oczekiwania Uczniów i Nauczycieli. Patronat nad olimpiadami objął Prezydent Miasta Koszalina, który uhonoruje laureatów nagrodami.  Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli zapewni wsparcie konsultantów i doradców metodycznych, szczególnie w zakresie przygotowania i sprawdzenia zadań konkursowych.  Liczymy na udział uczniów wszystkich szkół podstawowych z Koszalina i pomoc nauczycieli w przygotowaniu do eliminacji szkolnych i międzyszkolnych. Testy wraz z odpowiedziami z poprzednich edycji są dostępne na naszej stronie w zakładce KONKURSY.
 • Konferencja UMIEJĘTNOŚCI i KWALIFIKACJE RYNKOWE A WYZWANIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO - 29 lutego 2024 r. godz. 10:00
  Zapraszamy przedstawicieli samorządu i administracji rządowej, przedsiębiorców, doradców metodycznych, doradców zawodowych, dyrektorów, nauczycieli szkół zawodowych i przedstawicieli środowiska akademickiego do wzięcia udziału w konferencji pn.: „UMIEJĘTNOŚCI I KWALIFIKACJE RYNKOWE, A WYZWANIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO".