III 2020 MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Marzena Chorążewicz – Dąbrowska - nauczyciel dyplomowany Przedszkole Gminne w Boninie

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W dzisiejszych czasach, gdzie  kontakt z „żywym słowem”, a także rozmowa z najbliższymi  zastępowana jest przez telewizję i komputer, w których zamiast języka dominującą rolę odgrywa obraz, a nie język,  bardzo  trudno jest przekonać dorosłych do tego, jak ważną rolę pełni czytelnictwo. Nauczyciele, którzy kochają czytać książki , chcą zaszczepić w swoich wychowankach choć odrobinę „miłości do książek”.  Nie zawsze się to jednak spotyka z chęcią ze strony rodziców. Dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego środka przekazu.

Ja trafiłam na akcję „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Jest  to  międzynarodowy projekt edukacyjny mający na celu  rozwijanie i promowanie czytelnictwa w żłobkach, przedszkolach,  szkołach, świetlicach,  bibliotekach  w całej Polsce i za granicą. Organizatorem projektu w roku szkolnym 2019/2020 jest Aneta Konefał (autorka projektu)  Grupa MAC S.A. we współpracy z wydawcą miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. O najlepszą, rekomendowaną w projekcie literaturę dla najmłodszych zadba Wydawnictwo Dwukropek. Od  momentu, gdy natrafiłam na ten projekt wiedziałam, że to jest to! Zaczęłam go realizować i już dzisiaj wiem, że chciałabym kontynuować jego realizację w kolejnych latach. Jest on bowiem, ciekawy, łatwy w przekazie, wzbudza zainteresowanie dzieci i rodziców.

Aby wziąć udział w projekcie należy zalogować się na stronie www.mac.pl Udział w projekcie trwa od września do maja.

Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia – pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

 Projekt podzielony jest na moduły – do każdego modułu trzeba się osobno zgłaszać. Po zakończeniu działań związanych z realizacją danego modułu – wysyła się fotorelację – by uzyskać certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Poniżej przedstawiam harmonogram projektu. Wszystko jest czytelnie opisane i wiemy, jaki moduł nastąpi kolejno i w jakim terminie.

Pliki do pobrania
MIŚ W ŚWIECIE LITERATURY - harmonogram projektuPobierz