Google Meet za darmo dla wszystkich

Google Meet to następca Hangout, umożliwiający organizowanie spotkań wideo. Do niedawna możliwości Google Meet były ograniczone tylko do klientów premium korzystających z G Suite (wersji płatnej) lub specjalnej oferty skierowanej do szkół i uczelni . Google ogłosił, że udostępnia większość funkcji za darmo. Co ważne – pozostaną one darmowe nawet po zakończeniu epidemii koronawirusa.

Nie wszystkie opcje będą jednak dostępne dla darmowego użytkownika – dla przykładu nagrywanie spotkania będzie dostępne tylko dla kont w organizacji, używających wersji G Suite.

Google planuje udostępniać Google Meet stopniowo wszystkim użytkownikom posiadającym konto Google od tego tygodnia. Do usługi będziemy mogli zalogować się pod adresem meet.google.com, bądź używając aplikacji na urządzenia mobilne.

Użytkownicy darmowej wersji będą musieli pogodzić się z kilkoma ograniczeniami, które nie dotyczą użytkowników G Suite. Na przykład limit uczestników spotkania wideo to 100 osób. Nie można również nagrywać spotkań ani wdzwaniać się do telekonferencji za pomocą telefonu.