Koszaliński nauczyciel historii uczy za pośrednictwem YouTube’a. Odzew jest niesamowity

Jednym ze skutków epidemii koronawiursa w Polsce jest zamknięcie wszystkich placówek oświatowych na terenie kraju. Jednak nie jest to czas wakacji, ani ferii wiosennych, ponieważ uczniowie uczestniczą w zajęciach przez Internet.

Z ciekawą alternatywą wyszedł jeden z koszalińskich nauczycieli- Arkadiusz Pater. Zajęcia e-learning’owe zdecydował się zastąpić ciekawszą formą- filmów na YouTube. Nauczyciel Szkoły Integracyjnej nr 21 w Koszalinie założył kanał pod nazwą “Co za historia” w wyżej wymienianym serwisie.

Tematem pierwszego filmu był- jak to w historii bywa, chronologicznie- pierwszy historyczny władca Polski- Mieszko I. Od 19-go marca film obejrzało ponad 21 tysięcy użytkowników. Pater nagrywa filmy w serwisie już kilka lat. Materiały nad którymi pracuje po godzinach powstają w ramach cyklu Koszalin. Historie Zapomniane. Jak sam deklaruje nowe filmy będą publikowane na jego kanale w ciągu najbliższych dni.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=Av6iNQRIpNs&feature=emb_logo

https://koszalininfo.pl/koszalinski-nauczyciel-historii-uczy-za-posrednictwem-youtubea-odzew-jest-niesamowity-filmy/?fbclid=IwAR3idvrRkV4FVj-iyD4V3oxPqx0Z3KcwxIdQ6gF-hmJ7OYS5Xi6KsJOG5QY

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=c4RKMeCXaTU&feature=emb_logo