Lekcjewsieci - platforma z gotowymi pomysłami dla polonistów

Lekcjewsieci.pl to społeczny projekt nauczycielski, który ma za zadanie pomóc nauczycielom, uczniom i rodzicom w dotarciu do zweryfikowanych i poukładanych tematycznie treści edukacyjnych na wszystkich poziomach edukacyjnych.

W działanie zaangażowało się wielu nauczycieli, którzy odpowiedzieli na apel Oktawii  Gorzeńskiej i Dawida Łasińskiego o współtworzenie strony, która będzie łatwa w nawigowaniu, zgodna z podstawą programową,  podana w przystępny i ciekawy sposób.  Na stronie lekcjewsieci.pl jest już ponad 200 lekcji z różnych przedmiotów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nauczyciele starają się zminimalizować spędzany przed ekranem czas poprzez zadawanie prac domowych do wykonania ręcznie. Na lekcjach  wykorzystane są różne aplikacje, linki do filmów,  gry, interaktywne ćwiczenia i testy sprawdzające.

Poloniści w szkole podstawowej mają gotowe lekcje związane z lekturami, np.: Pan Tadeusz, Hobbit, Mitologia, Dziady cz. II, Zemsta, Chłopcy z Placu broni, W pustyni i w puszczy, Latarnik, Piesni.

Na platformie znajduje się też sporo propozycji z zakresu gramatyki języka polskiego: prezentacje związane z częściami mowy, zdania, słowotwórstwem, składnią. Poloniści mogą również wykorzystać przygotowane lekcje z zakresu różnych form wypowiedzi, stylistyki, rodzajów i gatunków literackich.

Propozycje przedstawione na platformie są praktycznymi i gotowymi materiałami do wykorzystania w nauczaniu zdalnym. Serdecznie zapraszam na lekcje w sieci. A może Państwo zdecydujecie się dołączyć do projektu i opublikować własny pomysł, zachęcam gorąco.

https://lekcjewsieci.pl/category/szkola-podstawowa/j-polski-sp