Padlet - tablica w chmurze. Propozycja do wykorzystania w czasie zdalnego nauczania.

W obecnej sytuacji nauczyciele poszukują prostych, ale efektywnych narzędzi do komunikacji z uczniami. Narzędzia te mają umożliwić przekazanie informacji, materiałów źródłowych, jednocześnie pozwolić uczniom na przesłanie informacji zwrotnej, zapytań czy komentarzy. 

Jedną z przyjaznych platform jest spolszczona częściowa płatna platforma  https://pl.padlet.com . Jednak - moim zdaniem - funkcje bezpłatne wystarczą na tymczasowe potrzeby klasy. W internecie można znaleźć wiele instrukcji pracy na tej platformie. Do tego wcale pokaźnego zbioru dołączam moją prezentację. Zapewniam - więcej słów niż pracy z uruchomieniem  tablicy. Łatwa obsługa jest istotną zaletą platformy.  Uczniowie nie muszą tworzyć dodatkowych kont, by współdziałać z nauczycielem i innymi uczniami z klasy. Bez zbędnych czynności administracyjnych.  To od nauczyciela zależy, jakie nada uprawnienia użytkownikom tablicy: czy będą tylko zapoznawać się z materiałem, czy będą mogli komentować materiał lub będą współtworzyć tablicę.

Załaczam link do przykładowej tablicy.  Nie jest to propozycja lekcji w ramach zdalnego nauczania, lecz  ćwiczeń do lektury. Zawsze można zmodyfikować na potrzeby lekcji.

https://padlet.com/marinma/c0wb8a8d0idu

W darmowej wersji Padlet-u liczba tablic jest ograniczona. Jednak przewidziana regulaminem ilość tablic wystarczy, by wygenerować je dla kilku klas. 

Zachęcam do wypróbowania tablicy.

           

Opr. Mariola Rink-Przybylska