o. Adam Szustak – nowa seria o Miriam

Maj w Kościele katolickim jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Ludzie wierzący intensywniej modlą się w tych dniach za wstawiennictwem Maryi. Najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie są nabożeństwa majowe. W wielu miejscowościach wierni modlą się na "majowym" nie tylko w kościołach, ale także przy kapliczkach czy na ulicach miast.
Główną częścią nabożeństw majowych jest Litania Loretańska, która powstała prawdopodobnie już w XII w. we Francji. Zebrane wezwania sławiące Maryję Pannę zatwierdził 11 czerwca 1587 r. papież Sykstus V. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiej miejscowości Loreto, gdzie była niezwykle popularna.

Jak w atrakcyjny i skuteczny sposób przekazać uczniom, że Litania Loretańska, to jest taka modlitwa i taki sposób budowania relacji, nawet nie tyle z Maryją, ale razem z Maryją relacji z Jezusem, która jest ciągle życiodajna i którą ciągle trzeba odnawiać?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo na stronie dominikanie.pl  w dziale Maryjne. O. Adam Szustak w serii o Miriam, czyli komentarz do Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny wyjaśnia, dlaczego ta Litania ma dla niego ogromne znaczenie -  bo jest biblijna, bo jest wołaniem i proszeniem, bo jest wyrażaniem miłości, i dlaczego chciałby, żebyśmy sobie odnowili tę Litanię, na nowo zobaczyli życie w niej.

Zapraszam na stronę:

https://dominikanie.pl/video/miriam/