• Seminarium naukowo-dydaktyczne MEDIACJE RÓWIEŚNICZE W ŚRODOWISKU SZKOLNYM
  16 czerwca 2023r. w SP 3 w Koszalinie odbyło się seminarium naukowo - dydaktyczne MEDIACJE RÓWIESNICZE W ŚRODOWISKU SZKOLNYM. Seminarium zostało zorganizowane w ramach akcji edukacyjnej „Tydzień z profilaktyką – stop przemocy i agresji w szkole” pod patronatem Prezesa Sądu Rejonowego w Koszalinie przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie we współpracy z Katedrą Pedagogiki i Studiów Edukacyjnych Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
 • Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024
  Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na plakat promujący mediację – alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów. Prace można przesyłać do 9 czerwca 2024 r., a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2024 r.
 • Minimediacje - rozwiązywanie sporów w edukacji wczesnoszkolnej
  Marzy nam się świat bez kar i nagród, bez punktowych systemów wychowawczych oraz słoneczek i chmurek. Jak już wiele osób miało okazję przekonać się na własnej skórze, skutki uboczne tych metod są bardziej obciążające niż to początkowo zakładano. Stąd coraz więcej edukatorów, rodziców oraz placówek edukacyjnych poszukuje innych możliwości. Jedną z nich są, oparte na języku empatycznym zwanym Porozumieniem bez Przemocy, dwa narzędzia mediacyjne: Minimediacje SNO oraz Kręgi Naprawcze.
 • Film MEDIACJE RÓWIEŚNICZE
  Przedstawiam Państwu film zrealizowany w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie na temat mediacji rówieśniczych. Mediacje są już tam prowadzone prawie rok i bardzo dobrze się przyjęły. Dziękujemy Pani Dyrektor Mirosławie Turczyn i Pani Pedagog Anicie Zalewskiej - Prylewskiej za pomoc i przygotowanie mediatorów, a uczniom za wzorcowe przedstawienie mediacji rówieśniczych.
 • Standardy mediacji rówieśniczych
  Przedstawiam Państwu dokument przygotowany w biurze Rzecznika Praw Dziecka pt. Standardy mediacji rówieśniczej i szkolnej w szkołach i innych placówkach oświatowych. Zawiera on wskazówki na temat wprowadzania mediacji do szkól, a nastepnie prowadzenia mediacji w placówkach oświatowych.
 • Współpraca z CENTRUM MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ przy Polskim Centrum Mediacji
  Aby promować ideę mediacji rówieśniczych nawiązaliśmy współpracę z CENTRUM MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ przy Polskim Centrum Mediacji Rówieśniczej w Koszalinie. Planujemy w ramach Targów Edukacyjnych spotkanie z nauczycielami, na którym zostaną zaprezentowane podstawowe informacje oraz standardy wprowadzania mediacji rówieśniczych.
 • Realizacja Projektu MEDIACJE RÓWIEŚNICZE
  Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie od roku szkolnego 2017/2018 realizuje projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji i Polskiego Centrum Mediacji MEDIACJE RÓWIESNICZE pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.