15 marca br. doradcy metodyczni Pracowni Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych i Zawodowych mieli przyjemność gościć nauczycieli na konferencji MÓWIĆ z MOCĄ, czyli jak pozyskać uwagę ucznia.
Wysłuchaliśmy wykładu Pana Karola Kotusiewicza, który zwrócił uwagę na sposób komunikowania się z uczniami i rodzicami. Przypomniał, jak ważne jest pozyskiwanie zainteresowania już w pierwszych minutach lekcji, a potem utrzymywanie go poprzez właściwe posługiwanie się metaforą, porównaniem, obudowaniem wiadomości w zaskakującą historię.
Po wykładzie gościliśmy nauczycieli na warsztatach prowadzonych przez doradców metodycznych oraz zaproszonych gości z Politechniki Koszalińskiej: dr hab. inż. Joannę Piepiórkę-Stepuk, dr inż. Bartosza Walendzika, dr hab. inż. Małgorzatę Smugę - Kogut. Tematyka warsztatów była frapująca:
Zafałszowania żywności - dr hab. inż. Joanna Piepiórka-Stepuk,
Eksperyment czy podręcznik? Jak skutecznie uczyć przedmiotów przyrodniczych i ścisłych - dr inż. Bartosz Walendzik, dr hab. inż. Małgorzata Smuga - Kogut
Tworzenie materiałów edukacyjnych na lekcje geografii i fizyki z wykorzystaniem zintegrowanej platformy edukacyjnej - Jolanta Piątkowska, Witold Grabowski
Escepe room – przykłady niebanalnych lekcji matematyki - Barbara Pawlak, Dawid Cerajewski
AInformatyka - pułapki sztucznej inteligencji - Dariusz Piekarz
Porozmawiajmy o zawodach i umiejętnościach przyszłości - Maciej Wiktorowski
Nasza konferencji towarzyszło wydawnictwo NOWA REA, które pokazało podręcznikową ofertę wydawniczą oraz obdarowało nauczycieli upominkami (bardzo dziękujemy).
Serdecznie dziękujemy za udział w naszej konferencji i zapraszamy na kolejne wydarzenia do Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Poni zej zdjęcia z konferencji.
Karol Kotusiewicz - zawodowy wirtuoz słowa i strateg komunikacji z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu silnych marek, zarówno dla firm, jak i instytucji. Łączy pasję do komunikacji i wystąpień publicznych z bogatą praktyką zawodową – od dziennikarza radiowego i telewizyjnego, przez rzecznika prasowego, aż po PR-owca, szkoleniowca i konferansjera. Dzięki temu w jego pracy teoria spotyka się z rzeczywistością, a każda prelekcja staje się sztuką zaangażowania i autentyczności.