Zakończenie XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

11 maja 2022 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach stacjonarnych. Etap szkolny miał miejsce 12 stycznia 2022 r. i wzięło w nim udział 230 uczniów z trzydziestu szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Etap rejonowy odbył się 16 marca 2022 r. w Koszalinie, Pile,  Słupsku i zgromadził osiemdziesiąt siedem osób z najwyższą punktacją w eliminacjach szkolnych. W finałowej rywalizacji wzięło udział 29 uczniów, reprezentujących czternaście szkół podstawowych.

Uczniowie klas I-V w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z 35 zadań, a uczniowie klas VI-VIII z 40 zadań. Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła trzeciego etapu programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce „Posłani w pokoju Chrystusa”, którego zasadniczym celem jest refleksja nad Eucharystią jako tajemnicą posłania wiernych do świata, w którym mają dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.

Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów XIII edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, czyli po pięć osób z najwyższymi wynikami punktowymi w każdej kategorii wiekowej.

Laureatami XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

I kategoria – uczniowie klas I-V

I miejsce        Nina Wicik           

II miejsce       Jakub Małyska

III miejsce      Damian Zaleski

III miejsce      Hanna Zawrot               

wyróżnienie    Marcin Gąsecki               

II kategoria - uczniowie klas VI-VIII

I miejsce        Maja Brożek

II miejsce       Eryk Skonieczny

III miejsce      Szymon Pacholec     

wyróżnienie    Tomasz Blazer

wyróżnienie    Wojciech Rudzki  

Laureatom wręczono nagrody finansowe ufundowane przez organizatora konkursu, Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie. Dyplomy gratulacyjne i upominki, przygotowane przez współorganizatora konkursu Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, otrzymali wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego.

Film z finału

Wyniki