Dbajmy o dobre relacje - Tydzień Szczęścia w Szkole

 
Portal o nowoczesnej edukacji  
edunews  
zaprasza do aktywnego udziału w III Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia w Szkole, który w tym roku obchodzimy w dniach 19-25 września 2022. Jego celem jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, po-pandemicznym i wojennym czasie. Dlatego hasło na ten rok brzmi: DBAJMY O DOBRE RELACJE.

W tygodniu tym można zaplanować wiele aktywności albo jedną – na każdy dzień albo na kilka. Ważne, by poruszyć kwestię szczęścia i dobrostanu w narracji i w różnych wymiarach – emocji, poczucia sensu, zaangażowania, bliskości z innymi, odkrywania swoich mocnych stron i pozytywów u innych, zdrowia, odpoczynku czy zaangażowania.

Organizatorzy proszą o zapisy uczestnictwa na stronie: www.happinessatschool.pl - w ten sposób mamy szansę stworzenia Ogólnopolskiej Mapy Szczęścia w Szkole.

Na koniec prosimy o przygotowanie krótkiej formy artystycznej (scenka rodzajowa, skecz, pantomima, żywy obraz itd.) na temat:

„DOBRE RELACJE W SZKOLE TO…” i opublikowanie nagranej scenki do dnia 23 września (piątek) na YouTube z hasztagami: #tydzienszczesciawszkole2022 #happinessatschool

Inauguracja Tygodnia Szczęścia w Szkole odbędzie się dnia 19 września (poniedziałek) 2022 w Hevelianum w Gdańsku

Więcej informacji oraz przykłady aktywności znajdą Państwo na stronie portalu edunews