Mądre filmy dla najmłodszych

Rusza międzynarodowy festiwal Kino Dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.  W tym roku organizowany jest po raz dziewiąty i będzie miał formę hybrydową. W dniach 24 września – 2 października festiwal odbywa się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce.  Następnie od 6 do 23 października program dostępny będzie online.

Wyświetlane na festiwalu filmy uczą i bawią dzieci od 4 roku życia. Łącznie jest to 160 filmów do obejrzenia stacjonarnie w kinach oraz 120 tytułów dostępnych online. Wśród nich znajdziemy dokumenty, filmy animowane i aktorskie. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Więcej informacji na stronie festiwalu